Вступ:  Якось Сергій Поярко, виступаючи в ефірі "5 каналу" 25 листопада, сказав, що Янукович зробив те, чого не зробив до цього Народний Рух — об'єднав українців центральної і західної України. Вже можна сказати, що не тільки захід, але й схід підтримують В.Ющенка.

Цифри говорять, що у другому турі у 17-ти округах переміг Ющенко проти 10-ти, де переміг Янукович. Ніхто не збирається забирати 12 млн. голосів за Януковича, але дуже дивно як можуть 10 округів проти 17-ти набрати більшість голосів і як за ДВА тижні могло з'явитись ще 2 800 000 голосів??? Закони математики про вірогідність діють однаково скрізь і ніякі заяви про масовий похід (переважно чомусь після закриття дільниць!) не мають ґрунту. Активність може перевищити на 3% чи 5%, але на на 10%-18% і чомусь саме після 20-ї години вечора. Чому у списках виборців були мертві люди? Чому голосували по декілька разів САМЕ за Януковича гастролери зі сходу? Чому голосували на звичайному папері, коли не вистачало бюлетенів? Чому тоді ЦВК оголосила 23 листопада про надлишок бюлетенів, коли їх не вистачало на деяких дільницях? Чи не тому, що на ТИХ східних дільницях усі ті бюлетені використали ті самі "гастролери" з відкріпними талонами?

Отже питань багато і відповіді на них чіткі — відбулась тотальна фальсифікація.

Сьогодні одна з тем по українському ТБ торкається мовного питання. Весь час нам казали, що прийде Янукович чи Симоненко і зробить російську мову державною. Головне питання у цьому є питання про статус. Я не питаю чому Янукович збирається робити щось для російської мови — то його справа. Єдине обґрунтування цього кроку звучить як захист прав росіян та переконаних російськомовних громадян. Отож, чим є статус російської мови: кінцевою метою чи засобом для досягнення мети??? Спробуємо розібратись.

Почну з кінця. Я вже не буду перелічувати історичні факти тощо, бо усе це є у книгах та на моєму сайті.

Державний (чи офіційний) статус мови вимагає від чесних громадян вчити та використовувати цю мову. Державний статус двох мов призведе до того, що уся країна повинна буде вчити російську. Навіть на заході! А навіщо "западенцям" вчити чужу мову та й ще в обов'язковому порядку? Терпіли знущання, а тепер ще й мову їх вчити треба? Це шлях до кризи.

Офіційний статус російської мови в окремих областях теж нічого не вирішить (хоча це кращий варіант), бо українська мова є ДЕРЖАВНОЮ по всій Україні і вчити її все одно треба буде. Офіційний статус російської ніяк не відмінить державний статус української. Отже, принцип "російська замість української" теж не пройде. У будь-якому разі держава має усі права готувати фахівців які б могли замінити один одного за мовною ознакою. Від вивчення української термінології ніхто нікого не звільнить. Так що ж може вирішити чи відмінити державний статус російської мови? Та нічого.

То чи доцільно після цього навмисно ділити країну на східних та західних? Чи доцільно готувати російськомовних фахівців для сходу та україномовних для решти країни? Як зможе працювати на заході людина, яка закінчила на сході російськомовну вищу школу? Це питання вже торкається державної безпеки. Можливо це сьогодні не виглядає загрозливо й ви скажете, що якось воно буде. Але що ми будуємо: єдину Україну чи те саме "якось воно буде".

У будь-якому разі треба шукати щонайменш компроміс між зупиненням подальшої русифікації з поступовою українізацією та збереженням прав російськомовної людини. Цим компромісом може стати новий закон про мови замість зміни десятої статті Конституції. Це значно простіше й швидше і достатньо ефективно. Змінювати Конституцію заради вирішення такого нескладного питання все одно, що забивати віконний цвях у віконну раму кувалдою — можна нічого не забити та ще й розбити вікно. Кожна мета має свої засоби вирішення і засоби вирішення повинні буди адекватні гостроті проблеми.

Питання існує, але не таке, яким його бачать деякі політики. Це нам залишилось від СРСР, за що йому "подяка". Будемо працювати.