Корея знаходилась під пануванням Японії більше 50 років. Корейська була заборонена а на уроках рідної мови вичалась японьска. В Кореї мешкало багато японців. Після визволення японьска була ЗАБОРОНЕНА и зараз корейська мова не має конкурентів.

Доречі зараз японська дозволена і вивчається як іноземна, а корейці великі патріоти. Тільки патріоти зможуть збудувати сильну та багату краЇну – це живий приклад.

Бельгія. Нідерландська, французька й німецька. Офіційний трилінгвізм у Бельгії не усунув конфліктності в забезпеченні мовних прав громадян у "змішаних" валлонсько-фламандських масивах, зокрема, у Брюссельському регіоні. Cаме ці проблеми стали однією з причин затяжної політичної кризи у країні.

Швейцарія. Німецька, французька, італійська і ретороманська. 64% населення вважають своєю рідною мовою німецьку, 19% – французьку, 8% – італійську і 1% – ретороманську.

Фінляндія. Фінська і шведська. Білінгвізм у Фінляндії має давню історію і був регламентований міжнародними зобов'язаннями. Більшість населення Фінляндії (92%) в повсякденному спілкуванні використовують фінську мову. Зараз країна наближається до одномовності.

Люксембург. Люксембурзька, французька, німецька. Люксембурзька мова є мовою, яку більшість люксембуржців вчать з раннього дитинства у себе вдома. У початкових школах викладають в основному люксембурзькою, в середніх школах – французькою або німецькою. 75% люксембуржців щодня спілкуються люксембурзькою.

Канада. Англійська, французька. Англійська є рідною мовою для 17,3 млн канадців, а французькою говорять 6,7 млн людей.

Ірландія. Ірландська та англійська. На момент здобуття незалежності на початку ХХ століття до 20% ірландців спілкувалися виключно своєю мовою. Нині в повсякденного вжитку вона лише в 70 тис. із 4,5 млн осіб. До такої ситуації призвела обмеженість офіційно обов'язкових сфер застосування ірландської мови. Основна мова спілкування — англійська.

Білорусь. Російська і білоруська. Надання у 1998 році російській мові статусу державної майже витіснило білоруську з ужитку. В 2007–2008 рр. білоруською мовою навчалися 195.6 тис. учнів (18,4 % від загальної кількості), з них 14.7 тис. першокласників (16,7 %). Більшість білоруськомовних шкіл розташовані в сільській місцевості.

Джерело
Джерело: <a href="http://gazeta.ua/articles/dovidka/_kilkamovni-krajini-svitu-yakij-status-mae-kozhna-z-mov/440913">Gazeta.ua</a>