Російська мова в Україні дискримінується і її статус треба підвищувати, – вважає глава Федерального агентства у справах СНД, співвітчизників, що проживають за кордоном, і з міжнародної гуманітарної співпраці (Росспівробітництво) Костянтин Косачев.

«Якщо в цьому питанні не буде наведено порядку, а зараз його немає, і це очевидно тому, що у російської мови в принципі немає ніякого статусу, і це абсолютно точно не відповідає реальному стану справ, ми будемо пов'язувати цю позицію не стільки з мовою, скільки з державою », – цитує УНІАН заяву Косачева.

Косачев переконаний, що обов'язково потрібно ухвалити відповідні законодавчі рішення і максимально підвищувати статус російської мови – до регіонального або державного. Косачев вважає, що це рішення має бути вироблено з урахуванням усього українського суспільства, але, безсумнівно, це має бути підвищення статусу в порівнянні із сьогоднішнім «цілком неприйнятним, коли російська мова виявляється дискримінованою мовою в Україні".

Він також зазначив, що на підтримку російської мови за кордоном Росія повинна виділяти «зовсім інші кошти». За його словами, зараз Росспівробітництво готує проект концепції державної підтримки російської мови за кордоном. Він сподівається, що цього року буде прийнято відповідні рішення і виділені необхідні фінанси, які дозволять розвинути діючу федеральну програму «Російська мова».

«Потрібно посилювати нашу методологічну присутність, обов'язково повинні бути в російських центрах науки і культури, які діють в Україні, професійні русисти, які могли б надавати методичне сприяння тим, хто займається розвитком та підтримкою російської мови в Україні », – сказав Косачев.

Російська мова в Україні дискримінується, – глава Росспівробітництва