Президент України Леонід Кучма вважає, що не варто перебільшувати значення останньої заяви Нацради з питань телебачення і радіомовлення про мовлення українських ЗМІ лише державною мовою.

«Я думаю, передусім треба уважно прочитати це рішення, оскільки воно не має юридичної сили. Я так вважаю. Тільки пропонується це зробити», – сказав Кучма в четвер, перебуваючи в Криму.

Як повідомила прес-секретар Президента Олена Громницька, глава держави заявив, що рішення Нацради не відповідає Конституції і воно повинне бути приведене у відповідність з чинною Конституцією. «Я переконаний, що так воно і буде», – наголосив Кучма.

Як повідомлялося, рішенням Нацради № 317 від 14 квітня «Про виконання законодавства України щодо мови телерадіопередач і програм” поставлено вимогу загальнонаціональним каналам забезпечити мовлення державною мовою. Місцеві телерадіоорганізації мають можливість на прохання громад національних меншин, які проживають в тому або іншому регіоні і на основі даних останнього перепису населення, врегулювати мовну ситуацію в ефірі шляхом звернення в Національну раду. Національна рада ладна врахувати побажання ТРО і внести відповідні зміни до ліцензій щодо відсотків мовлення на інших мовах (в місцях компактного мешкання нацменшин).

Нацрада постановила також провести моніторинг вітчизняних ТРО на предмет виконання ними вимог даного рішення і затверджених рекомендацій, утворити постійну групу з питань вживання і нормативного використання державної мови в сфері діяльності аудіовізуальних засобів масової інформації

Наодний оглядач
16:32 22.04.2004