Партія "Свобода" закликала учнів шкіл відмовлятися від вивчення російської мови. Про це сказано в повідомленні прес-служби партії.

"Категорично (закликаємо) відмовлятися від вивчення у школі мови окупанта – російської", – сказано в ньому. У заклику йдеться про необхідність організації гуртків вивчення історії української державності, а також про необхідність постійної демонстрації своєї української сутності.

Крім того, "Свобода" закликала вчителів, учнів та їх батьків бойкотувати ймовірний випуск і не приймати новий варіант підручника з історії України, затвердженого Міносвіти, і принципово продовжувати навчання тільки за нинішніми підручниками.

На такі заклики "Свободу" підштовхнули факти переписування підручників з історії України, з яких, на їх думку, були грубо вилучені факти боротьби України за незалежність держави.

На думку "Свободи", зокрема, з підручника історії для 5-го класу несправедливо були вилучені факти боротьби УПА з нацистами, масштабної післявоєнної русифікації українських шкіл у 50-х роках, масових репресій українців у 30-80-і роки, біографії Степана Бандери та Романа Шухевича.

Ініціатором відповідного заклику до вчителів, учнів та їх батьків є депутат від фракції "Свобода" в парламенті Ірина Фаріон.

За даними опитування групи "Рейтинг" наприкінці минулого року, 41% українців підтримує надання російській мові статусу державної, 51% – ні, ще 8% – не визначилися.