Російський газовий монополіст "Газпром" взявся за підтримку російської мови в Україні, заявив в інтерв'ю виданню "Правда.Ру" російський посол в Україні Михайло Зурабов. "Я поінформований про те, що колеги з "Газпрому" зараз мають намір більш активно долучати Україну до програми дистанційного навчання, у тому числі й з російської мови", — зазначив він.

"У компанії вважають, що якщо відносно регіонів Російської Федерації програма "Спорт — дітям" є для неї пріоритетною, то в країнах СНД, де присутній "Газпром", підтримка російської мови – це одне з важливих гуманітарних завдань", — пояснив він.

"Останніми роками державна програма підтримки російської мови перетворилася на пріоритет у роботі структур Росспівробітництва, в першу чергу, у країнах СНД. Водночас не тільки Росспівробітництво докладає зусиль у просуванні програм підтримки російської мови в закордонних країнах і на Україні", — зазначив посол.

"Я маю вказати й на низку громадських, неурядових організацій, які чимало в цьому досягли. Наприклад, таку вже досить авторитетну структуру як "Русский мир", що в останні роки зуміла збільшити свою присутність, насамперед, завдяки тому, що було видано низка посібників і підручників для шкіл і дитячих садків", — додав Зурабов.

"Минулого року кількість шкіл в Україні, які було охоплено цими програмами, уже обчислювалася десятками. У російськомовних регіонах країни — Харківській, Донецькій областях і на півдні України — досить високий відсоток шкіл, які отримали такі програми, і це, безумовно, позитивна тенденція", — додав посол.

З його слів, ще одним напрямком програми є питання перепідготовки вчителів.

"Це вкрай важливий аспект, оскільки, навіть якщо зараз ми зможемо активізувати вивчення російської мови за підтримки профільного міністерства України, то зіткнемося з абсолютно банальною проблемою — відсутністю педагогів. На сьогодні у рамках міжрегіонального співробітництва, особливо прикордонних областей, таку роботу вдалося налагодити якщо не до кінця, то хоча б активізувати", — зазначив він.