У Державній думі Росії побоюються, що скасування Верховною Радою закону, що передбачав регіональний статус російської мови, може ускладнити співпрацю РФ з новим урядом України. Про це журналістам у Москві сказав голова комітету Держдуми у справах СНД, євразійської інтеграції та зв'язків зі співвітчизниками Леонід Слуцький, повідомляє УНІАН.

«Сподіваюся, що цей негативний крок не ускладнить нашої співпраці з майбутнім коаліційним урядом України. І вестися ця співпраця, безумовно, буде російською мовою», – сказав Слуцький.

Він наголосив, що скасування регіонального статусу для російської мови – негативний сигнал, і це може призвести до звуження російськомовного, зокрема освітнього, простору в Україні.

Слуцький заявив, що таке рішення «спонукає нас увійти до співпраці, причому найпрактичнішим чином, з кожною сім'єю в Україні, яка не хоче відриватися від російської мови і від російського світу, щоб діти в цих сім'ях могли здобути освіту і розмовляти російською мовою».

Водночас він відзначив, що про конкретні кроки говорити поки що рано, вони будуть вироблені найближчими днями.

«Але, все ж таки сподіваюся на можливість зворотного кроку до повернення російській мові її статусу в Україні», – сказав Слуцький.

Сьогодні, 23 лютого, Верховна Рада ухвалила Закон «Про визнання таким, що втратив дію, Закону України «Про засади державної мовної політики» (№5029-VI від 3 липня 2012 року). Цей закон набуває чинності з дня його публікації.