28 батьків школярів подали позов у суд Кіровського району Дніпропетровська, вимагаючи від виконавчого комітету Дніпропетровської міської ради скасувати рішення про ліквідацію школи №145 з українською мовою викладання. Про це сказано в позовній заяві, текст якої мають Українські Новини.

У липні 2002 року міськвиконком Дніпропетровська прийняв рішення про ліквідацію шкіл №145, 95 і 146 з метою забезпечення ощадливого і раціонального використання фінансових ресурсів бюджету міста.

Вирішено створити в школі №95 міжшкільний учбово-виробничий комбінат, у школі №95 – вечірню загальноосвітню школу, у школі №145 – школу-інтернат для дітей-сиріт.

Батьки учнів школи №145 стверджують, що про ліквідацію школи їх повідомили тільки 22 квітня, чим порушили їхнє право на своєчасне одержання інформації.

Батьки також вважають, що закриття україномовної школи і переведення учнів у школу з російською мовою навчання порушує Конституцію, не забезпечуючи всебічного розвитку і функціонування української мови.

У вівторок батьки і представники комітету захисту школи №145 зустрічалися з мером Дніпропетровська Іваном Куличенком, який обіцяв призупинити дію рішення на 1 рік.

Водночас, за словами директора школи Любові Бородіної, у вівторок зі школи представники районного відділу освіти почали вивозити столи, стільці, обладнання кабінетів хімії і біології.

Бородіна також сказала, що в ніч на вівторок у школі невідомі розбили 37 вікон.

У школі №145 навчаються 204 учні, педагогічний колектив – 17 чоловік.

Обласні організації Української республіканської партії "Собор", Української народної партії, партії "Батьківщина" і Партії "Реформи і порядок" направили протест проти ліквідації школи Президентові Леоніду Кучмі і голові Верховної Ради Володимиру Литвину.

Олена Коробка, 25.06.2003