Сімферополь. 24 березня. УНІАН. Понад 100 представників громадських організацій і політичних партій пікетували приміщення Ради міністрів АРК, вимагаючи "негайно припинити ганебне ставлення влади до української мови в Криму".

Як передає кореспондент УНІАН, у пікетуванні брали участь представники 16 кримських відділень українських організацій і партій, зокрема Української народної партії, Української республіканської партії "Собор", Конгресу українських націоналістів.

Учасники пікету вважають за необхідне доручити Раді міністрів АРК, Комітету ВР АРК з питань освіти та науки організувати і провести слухання у кримському парламенті про державну політику з проблем освіти, культури та ЗМІ в автономії. Ці парламентські слухання пропонується провести із залученням представників Комітету Верховної Ради України з освіти й науки, Міністерства освіти та науки України, патріотичних громадських організацій АРК.

Також учасники пікету пропонують створити Раду з питань державної інтеграції при Раді міністрів АРК і заснувати посаду радника голови Ради міністрів АРК з питань державної інтеграції.

Пікетувальники також пропонують реорганізувати Міністерство освіти Криму в головне управління освіти. В наступному навчальному році пікетувальники вимагають довести відсоток шкіл з українською мовою викладання до 25% (150 шкіл із 600). Зараз у Криму лише 4 україномовні навчальні заклади.

На думку представників українських організацій Криму, Таврійський національний університет ім. Вернадського в Сімферополі треба привести у відповідність з його статусом національного, тобто навчання проводити виключно державною мовою.

У зверненні до голови Ради міністрів АРК Сергія КУНІЦИНА міститься вимога "впровадити в усіх державних ЗМІ Криму україномовні кадри, які відображали б і висвітлювали матеріали про суспільне життя автономії державною мовою".

УНІАН, 2003