“Суржик – культура бідних” – під таким гаслом організація української молоді “Спадщина” проведе акцію серед львівських студентів та учнів. Народний оглядач

За словами організаторів, це відповідь на критичне становище мовлення в молодіжному середовищі. Акція має на меті розворушити “масову свідомість” та звернути увагу на культурну неповноцінність суржика, який зараз широко побутує серед молоді.

Перший етап акції розпочнеться 1 вересня, коли у школах буде розповсюджено плакати і листівки з елементами молодіжного сленгу. На чорно-червоних плакатах відображено спілкування у молодіжній так званій “тусовці”: “Які крутиє парні!”, “Які модниє чувіхі!”, “Двігай попаю!”, “Шо то за двіжуха?”, “На діскатєцє музика іграє”, “Карочє”, “Вчіра Вася наєхав за бабкі”, “Каму кажу я ті стрєлу набив”, “Ти чьо нармальний, да?” та інші. Організатори акції говорять, що в цьому побутовому сленгу багато російського кримінального жаргону.

Серія листівок “Суржик – культура бідних” є бакалаврською дипломною роботою студентки Львівської академії мистецтв Ольги Мартинюк. Організатори акції сподіваються, що на проблему, яку вони порушують, зверне увагу не лише молодь, а й уся громадськість Львова. Після апробування у Львові “Спадщина” має намір продовжити свою акцію в інших реґіонах України. “Це маніфест про те, що ми не хочемо бути бідними, хочемо бути багатими духовно і культурно. Ми проти російської культури і безкультурщини в Україні”, – говорять організатори.