"Свобода": Ви можете бути росіянами, але повинні знати українську мову і виконувати наші закони Українці усвідомлюють, що їх російськомовність – це наслідок радянської мовної політики. Про це в інтерв'ю Лента.ру повідомив народний депутат від "Свободи" Андрій Іллєнко, передає Цензор.НЕТ.

"В Україні насправді не так все просто, як комусь здається. Російська офіційна пропаганда стверджує, що в Україні є такі міфічні російськомовні, які поголовно дотримуються проросійських політичних поглядів і вважають, що в Україні російська мова повинна бути державною. На ділі ж, в Україні дійсно багато російськомовних людей, але це абсолютно не означає, що вони проросійські і що вони хочуть, щоб російська мова стала державною. Хтось може вважати, що це парадокс, але це факт.

Це означає просто, що люди усвідомлюють те, що їх російська мова їм нав'язана. Що насправді їх рідна мова – українська. Вони не переходять на українську мову через певну інерцію, але їхні діти, як правило, вже україномовні. Люди усвідомлюють, що їх російськомовність – це наслідок радянської мовної політики. Через неї люди середнього віку в основному російськомовні. Але їхні батьки, діди-бабусі, які приїхали з українських сіл, селищ, – вони всі україномовні", – повідомив депутат.

Політик зазначив, що "Свобода" не йде до влади з метою забрати у національних меншин їхні права. Вони хочуть гармонії, а кожна національна меншина, яка проживає в Україні, обов'язково повинна мати певну підтримку з боку держави. Тому, "свободівці" і виступають за графу «Національність» у паспорті.

"Національність в паспорті потрібна тому, що це єдиний спосіб захистити права національних меншин. Ми не ксенофоби. Ми не хочемо всіх насильно записувати в українці. Ви хочете бути росіянами? Залишайтесь росіянами. Ми не говоримо, що ви завтра повинні будете надіти шаровари, відростити собі оселедці і говорити, що ви – українці.

Залишайтеся росіянами! Немає проблем: майте свої культурні товариства, розмовляйте російською. Питання в тому, що ви можете бути росіянами, але повинні знати українську мову як державну, повинні виконувати українські закони і повинні асоціювати себе не з Росією, а з Україною, якщо ви громадяни України. Все. Більше ми нічого не вимагаємо. Якщо ви приїдете в будь-яку країну світу, вам будуть пред'являти такі ж вимоги, якщо ви хочете бути громадянином тієї країни", – повідомив політик.

Підсумовуючи сказане Іллєнко заявив: "Ми просто говоримо: ми українці, нас тут майже 80 відсотків, і ми хочемо захистити право на свою державу. Якщо, зрештою, росіянину дуже погано в Україні, – він знає, що у нього є Росія за спиною , у поляка – є Польща, у єврея – Ізраїль, у англійця – Англія. А в українця є тільки Україна. Розумієте, ми занадто високу ціну заплатили в історії за відсутність власної держави. Це ціна мільйонів і десятків мільйонів людських життів. Це голодомори, репресії , знищення еліти нації, інтелігенції. Це – кров і морок".