Автор: Гаврилов О. (---.ar21-1s.kharkov.ukrtel.net)
Дата: 22 Jul. 2005 р. 21:43
В мене є знайомі викладачі в різних вищих учбових закладах Харкова. Вони стверджують, що впродовж максімум місяця всі студенти рідну мову міняють російську. Та я й сам бачу. Те саме і з дорослими.

Чому, навіть ти з них хто дома розмовляє українською, тут же змінюють її на вулиці при розмові між собою та своїми дітьми? Чому при наведенні їм прикладу вєтнамців, негрів ..., вільно розмовляючих на вулиці своєю рідною, вони червоніють, відводять очі ... і тут же знов продовжують російською?

Невже ці люди не розуміють як поступово вони стають навколішки і опускають Власним Прикладом! своїх дітей?!

ПС. Пару років тому я ставив ці самі питання на цому самому Форумі. Отримав у відповідь істеричні у більшості відповіді. Багато чого змінилось з того часу. І форум став схожим на Український (за мовою), і поменшало відвертих шовіністів.

А спонукав мене до пошуків відповіді на свої ж питання пост п. GizmoGremlin
[www.pravda.com.ua]

Господи! Ну невже ж Ми Настільки Раби?
Україна дуже нагадує Німеччину – почитайте її історію, звідки і коли вона з`явилась, звідки "германи" і чи це те саме, що й "Deutsch" (i чи "Deutsch" – те саме, що й "Dutch")...

Але, – навіть якщо й не зациклюватись на Німеччині, – то В ПОГОЛОВНІЙ БІЛьШОСТІ іншиx країн можна знайти прямі паралелі з історією України (в т. ч. і з мовною ситуацією): див. Велика Британія (англійці, саксони, шотландці ітд – ЄДИНА МОВА), див. Іспанію (спаніярди, баски, мароканці), див. ще сотню-другу іншиx країн, що складають ПРАВИЛО. Вчитися слід ПРАВИЛьНО, а не ВИНЯТКОВО (про "винятковість" – див. наші північні сусіди).