Ярослав Оболонський: Чи має право 67,5% населення України, що складає 32 млн 708,5 тис осіб, дивитися україномовне телебачення?" Спочатку трохи офіційної статистики.

Згідно з результатами останнього перепису населення в Україні, станом на 5 грудня 2001 року:
Загальна кількість наявного населення України – 48 млн. 457 тис. осіб. У національному складі населення України переважна більшість Українців, чисельність яких становила 37541,7 тис. осіб, або 77,8% від загальної кількості населення.

Друге місце за чисельністю посідали росіяни. Їх кількість нараховувала на дату перепису 8334,1 тис. осіб. Питома вага росіян у загальній кількості населення складала 17,3%. Українську мову вважали рідною 67,5% населення України (32 млн. 708,5 тис осіб). Російську мову визначили як рідну 29,6% (14 млн. 343 тис. осіб ) населення.

ДЖЕРЕЛО:
Державний комітет статистики України
http://www.ukrstat.gov.ua/Perepis/PidsPer.html

Тепер запитаємо: "Чи має право 67,5% населення України, що складає 32 млн 708,5 тис осіб дивитися Україномовне телебачення?"

Питання цікаве, адже на сьогодні як відомо в Україні немає жодного Україномовного телеканалу (дво- чи тримовні телеканали, де інтерв'ю подані іноземною мовою не перекладаються на мову Українську, де фільми і серіали не перекладаються Українською, а в найкращому разі лише дублюються титрами для яких потрібен бінокль, НЕМОЖЛИВО назвати Україномовними).

Більш того, коли заходить мова про створення в Україні ХОЧА Б ОДНОГО!!! Україномовного телеканалу, відразу починається галас про те, що це буде порушенням прав 29,6% населення України! А як же бути з тими 67,5% населення України, що визнали рідною мовою Українську? І чи не є порушенням їхніх прав відсутність на 14 році незалежності ХОЧА Б ОДНОГО!!! Україномовного телеканалу?

Далі. Шовіністи заявляють, що Україномовний телеканал буде комерційно збитковим, що є відвертою брехнею, адже 32 млн 708,5 тис Україномовних осіб – це та аудиторія, що зможе забезпечити успіх будь-якому телеканалу в Україні, тим більше, що ПЕРШИЙ і ЄДИНИЙ Україномовний телеканал не матиме ЖОДНОЇ конкуренції!!! Фактично він стане монополістом!

Передбачаю нове заперечення від російських шовіністів: "Долой монополізм!". Та запросто!!! Треба лише відкрити другий, третій і т. д. Україномовні на 100% телеканали і не буде монополізму, а буде нормальна ринкова економіка – раз! І забезпечення НОРМАЛЬНИХ ЛЮДСЬКИХ ПРАВ для 67,5% населення України – два!

НА РОЛЬ ПЕРШОГО В УКРАЇНІ УКРАЇНОМОВНОГО ТЕЛЕКАНАЛУ, на мій погляд, як найкраще підходить УТ-1! Чого я йому і бажаю!!!

P.S. Пишу "Перший Україномовний телеканал в Україні", а не "у світі", тому що припускаю, що в одній з цивілізованих країн (наприклад Канаді) вже може існувати на 100% Україномовний телеканал.