Чому без підготовчих курсів не обійтись

Часто батьки випускників прагнуть заощадити і тому намагаються готуватися до ДПА чи ЗНО з різних предметів самостійно. Повторення матеріалу, пройденого протягом усього шкільного курсу, самотужки – це реально. Але учень повинен мати такі якості:

  • Працьовитість;
  • Наполегливість;
  • Уважність;
  • Пунктуальність;
  • Відповідальність;

Всім батькам здається, що їх чадо має всі ці характеристики. Але коли йдеться про підготовку до іспитів, то у дітей часто зникає бажання використовувати ці якості.

Стрес у школі, постійні розмови про вступ до ВНЗ так нагнітають дитячий мозок, що випускникам нічого не залишається робити, як «відключати» розумові здібності хоча б удома. Йому зовсім не хочеться напружувати себе навчанням. Курси англійської мови від освітнього центру «BIS Education» для дорослих, англійська для підлітків та дітей проходять в комфортній, затишній і домашній обстановці. Ми офіційно готуємо до іспитів Cambridge Assessment English за ліцензією мовного департаменту Кембриджського університету.

Три труднощі під час підготовки до іспитів та шляхи їх вирішення

Викладачі освітнього центру «BIS Education» помітили такі моменти під час навчання старшокласників:

Психологічні особливості. Для учня 11 класу період здачі ЗНО, вступ до ВНЗ – найвідповідальніший період. Тиск з боку вчителів, батьків буває настільки важким, що у дітей страждає пам'ять, втрачається мотивація. Вміння працювати зі своїми почуттями допоможе впоратися із психологічним тиском. Роль викладача – пояснити учням, як захищати себе. Іноді репетитор зауважує, що хтось у групі втратив бажання працювати. Він може приділити 5 хвилин часу, щоб розслабити школяра, пожартувати. У навчальному центрі кожен школяр має відчувати комфорт. Наприклад, курси з матиматики, їх навчальна програма розроблялась нашими викладачами індивідуально під кожного конкретного школяра або студента. Взагалі вчитель повинен допомогти мати такий настрій: якщо я навіть не впораюся з ЗНО цього року, то світ не впаде. Я зможу спробувати наступного року. Саме усвідомлення цього допомагає більшості учнів впоратися із психологічним навантаженням та продовжити підготовку. Також допомагає робота з психологом, який проводить психогімнастичні вправи, що покращують здатність перемикатися.

Особистісні проблеми. Усі люди по-різному сприймають матеріал, реагують на стрес. Хвилювання учнів зазвичай пов'язані з тим, що вони не уявляють, як проходитиме іспит. Чим більше інформації отримає дитина від тих, кому довіряє, тим менше тривоги вона матиме. Підготовка до будь-яких іспитів у нашому центрі допоможе зосередитися на своїх знаннях, набути впевненості. Кожен вчитель під час побудови програми навчання обов'язково враховує характер учня, особливості його сприйняття.

Технічні моменти. Викликати стрес може сама процедура здавання ЗНО. Діти можуть збитися у тому, як фіксувати відповіді. Дехто не розуміє, за якими критеріями перевіряється робота. Викладач під час навчання допомагає визначити, з якого завдання краще розпочати, на які пункти звернути більше уваги. Розробка стратегії – основний крок до зняття стресу під час ЗНО.

Мудрі батьки розуміють: як би вони не любили свою дитину, вони не можуть допомогти їй впоратися з усіма цими труднощами, розкрити її потенціал і тим більше відточити навички виконання завдань для ДПА чи ЗНО. Будь-які переживання варто обговорити із репетитором. Педагог обов'язково приділить увагу особливостям кожного учня, допоможе йому здобути перемогу у боротьбі з будь-якою проблемою.

Переваги підготовки дітей у освітньому центрі «BIS Education»:

Мотивація. Педагоги нашого центру знають, як спонукати учня до освоєння предмета, не вдаючись до залякування. На жаль, більшість шкільних викладачів нагнітають обстановку такими фразами, як «ви нічого не зробите», «працюватимете двірниками» та інше. У освітньому центрі «BIS Education» зовсім інша методика. Реальна мотивація допоможе школяреві взяти себе в руки і почати серйозно готуватися.

Психологічна підтримка. Щоб випускники шкіл не мали нервових зривів перед оцінюванням, їм потрібна допомога досвідченого наставника. Вчитель має запевнити дітей, що ті освоїли матеріал і не повинні боятися складних питань.

Швидке засвоєння інформації. Застосування спеціальних технік, робота серед своїх однолітків не тільки підвищує інтерес до предмета, а й дозволяє швидко запам'ятовувати багато інформації.

Ті, хто займається на курсах в 11 класі, менше страждають від випускного стресу і частіше отримують високі бали на ЗНО.