Умови видачі кредиту

Коли вивчаєте кредитні пропозиції різних фінансових організацій, то не варто обмежувати порівнянням кредитних ставок, зверніть увагу на необхідність застави, наявність комісій та рядок "Надання кредиту", тощо.

Кредитні ставки

У кредитних пропозиціях, наприклад, Money Veo, позначають максимальну та мінімальну ставку, а її розмір розраховується для кожного клієнта окремо. Особливу увагу звертають на термін розгляду заявки, суму та термін кредитування, кредитну історію, чи є замовник заробітнім планом клієнта банку, на пакет гадання документів і так далі. Вартість кредиту залежить від надання відомостей і вона буде менше, якщо у банку буде більше часу на перевірку цієї інформації. Є банки, де процентна ставка може бути збільшена при відмові від особистої страхової вимоги.

Комісії

Буває, що за видачу готівки і організацію кредитного процесу банки звинувачуються комісію. Вона може бути щомісячною та одноразовою, представляти відсоток від суми кредиту або конкретної суми. У одноразових комісій за відсоток змінюється від 0,5% до 7,9%, у кожні місяці від 0,1% до 2%. Такі Платежі можуть збільшити вартість кредиту, і трапляється, що смороду з виправдання зниження кредитною ставкою буде в рази більше.

Додаткові умови

Умови для повного погашення кредиту або часткового це пункти, на які варто звернути увагу.

  • банки не мають законного права встановлювати обмеження за рядками або штрафувати за такі дії, але мають право призначати мінімальну суму такого платежу;
  • розмір штрафів та пенсій, Які призначаються за несвоєчасне погашення щомісячного платежу. Різні банки встановлюються від 0,1% до 2% в день від суми заборгованості.

Все це впливає на розмір щомісячних платежів та рівень зручності роботи з банком. Оцінюйте всі ці умови разом, а не окремо.