Як правильно зняти квартиру у Львові, щоб вас не обдурили

Крок 1 — умови оренди квартири

Уже на етапі пошуку оголошень в Інтернеті або під час телефонної розмови запитайте про ключові елементи договору, такі як завдаток, кількість людей, які можуть проживати у нерухомості, питання утримання тварин у приміщенні, чи дозволено палити та інше. Чим більше деталей на початку, тим менше шансів непорозумінь у майбутньому під час пошуку та оренда квартири Львів від власників.

Крок 2 — договір оренди квартири

Договір оренди квартири є великою правовою безпекою для обох сторін — і для орендодавця, і для орендаря. Така угода має бути у письмовій формі та містити чіткі правила. Деякі елементи договору є обов'язковими, інші неприпустимі. Щоб бути впевненим у правильності оформлення договору, варто його уважно прочитати. Якщо ми не підпишемо договір при оренді, то в разі непорозумінь нам буде дуже важко відстояти свої права.

Крок 3 — протокол прийому-передачі

Це документ, який повинні підписати обидві сторони при передачі ключів від квартири. Протокол є документом, де записано:

  • детальний опис стану та обладнання майна,
  • стан лічильників,
  • попередні несправності та пошкодження.

Також до протоколу варто додати фотографії приміщення, зроблені в день його здачі. Таким чином, нам буде набагато легше врегулювати претензії у разі будь-яких пошкоджень.

Крок 4 — депозит при оренді квартири

Депозит захищає власника від збитків, завданих орендарем у приміщенні. Сума депозиту зазвичай дорівнює місячній орендній платі. При оренді майна, оснащеного дорогоцінним обладнанням, депозит може бути більшим. Депозит не повинен перевищувати 3-кратної місячної орендної плати.

Застава повинна бути отримана від орендодавця під час підписання договору. Якщо при передачі квартири власник не помічає пошкоджень приміщення, він повинен повернути орендарю заставу в повному обсязі після розірвання договору.

Крок 5 — умови розірвання договору

Як і коли можна розірвати договір оренди є одним з найважливіших пунктів договору. Давайте встановимо період сповіщення, наприклад 14 днів із дати сповіщення.

Важлива також форма розірвання — письмово, електронною поштою чи усно. У цьому пункті договору ми також можемо включити окремі правила, наприклад, що квартира має бути повернута у охайному стані.