Поради як вибрати саджанці плодових дерев

На ділянці багато фруктових дерев та кущів, які варто мати. Чим керуватися, щоб вибір був продуманим і рослини підходили нашому саду? Пропонуємо, що варто враховувати.

Придбати насіння для саду виз можете за посиланням good-harvest.ua. Асортимент магазину ГудХарвест включає понад три тисячі товарів: насіння овочів, насіння зелені, насіння пряних та лікувальних трав, екзотичних рослин, безліч різновидів квітів, а також великий вибір добрив, стимуляторів росту, інсектицидів, фунгіцидів, гербіцидів, засобів проти комах, гризунів та товари для господарських потреб.

  1. Зіставте розмір рослини з розміром саду. Вибираючи саджанці плодових дерев, перевіряйте їх силу росту та кінцевий розмір. Величезний чагарник або велике дерево в маленькому саду може стати великою проблемою, а маленьке повільно зростаюче буде жалюгідно виглядати на великому просторі.
  2. Важливий грунт і місце. Жоден саджанець не буде рости добре і здорово в несприятливих умовах. Більшість плодових дерев і кущів люблять сонячні місця, хоча є й такі, які не загинуть у тіні. Тож для нашого невеликого фруктового саду потрібно вибрати правильний вид. Ще один важливий фактор, який слід брати до уваги, це реакція субстрату, т.зв pH. Ґрунти з pH вище 7 є лужними, а з pH нижче 7 – кислими. Більшість має нейтральну реакцію, тобто між рН 6 і 7,5, і багато рослин добре ростуть на них. Однак комусь подобається тільки кислий грунт, а комусь тільки лужний.
  3. Робіть те, що вам подобається. Складіть перелік видів і сортів фруктових дерев і кущів, які вам найбільше подобаються і які б ви хотіли вирощувати у своєму саду. Потім викресліть ті, які точно не будуть плодоносити в тих умовах, які ви можете їм забезпечити.
  4. Плануйте довгостроковий урожай. Щоб отримати максимум плодів від ваших культур, вибирайте рослини, які плодоносять у різний час протягом сезону. Щоб отримати максимальний урожай, вибирайте ранні, середньостиглі та пізні сорти кожного виду, який ви розглядаєте.
  5. Візьміть до уваги, скільки фруктів ви можете використовувати. Якщо урожай перевищує ваше споживання, подумайте, що ви будете робити з надлишком плодів? Було б шкода залишити їх на дереві гнити. Порахуйте, скільки часу і сил вам буде коштувати вирощування обраних рослин.