Фарбування стін: тонкощі та особливості

Щоб якісно пофарбувати стіни, необхідно правильно підготувати оброблювані поверхні. Як стверджують фахівці, для цього найкраще використовувати дрібнозернисту шпаклівку, призначену для внутрішніх робіт. Такі склади, як правило, універсальні, що дозволяє використовувати їх і для бетонних, і для гіпсокартонних, і для оштукатурених поверхонь. В проведенні будь-яких ремонтних робіт вам допоможуть факівці компанії remontdim.lviv.ua

За допомогою шпаклівки  можна закладати різні недоліки. Вона підходить як для локального або суцільного чорнового, так і для фінішного шпаклювання. Нанесення подібного роду складів здійснюється легко і просто, що дозволяє отримувати ідеально гладкі поверхні, що легко піддаються шліфуванню.

Якщо шпаклівкою покриті лише деякі ділянки стіни, а решта поверхні має старе покриття, то чи потрібно використовувати грунтовку?

Грунтовка необов'язкова, але бажана при локальному шпаклюванні стін. Вона дозволяє отримати максимально рівномірні поглинаючі властивості оброблюваної поверхні. Повного ґрунтування стін вимагають усі інші випадки.

Коли ванну залили водою сусіди зверху і вона наново піддалася оштукатурюванню, чи можна покривати фарбою ще вологу штукатурку?

Зрозуміло, що ні. Свіжонанесена штукатурка повинна повністю висохнути, для чого потрібно кілька днів або тижнів. До уваги, 1 мм товщини такого покриття сохне приблизно добу. Штукатурка після висихання набуває гладкості та бляклості.

Якщо фарбувати не до кінця висохлу штукатурку, то можлива реакція лужних складів фінішної та підготовчої суміші. Покриття через це може пошкодитися. Але все ж таки можна знайти фарби, спеціально призначені для обробки вологих поверхонь. Це склади, що мають підвищену паропроникність.

Чи існує різниця між звичайними фарбами та фарбами, призначеними для кухонь та ванних кімнат? І чим пояснюється вища вартість других?

Фарби, призначені для обробки приміщень з підвищеною вологістю, мають більш високу стійкість до агресивної вологої дії. Виготовляють їх із використанням спеціальної технології, яка надає їм такі властивості:

  • стійкість до впливу конденсату та водяної пари;
  • брудовідштовхувальні властивості;
  • стійкість до механічних пошкоджень;
  • податливість миття;
  • стійкість до пошкоджень пліснявою.

Чи правда, нібито екологічність фарби безпосередньо залежить від наявності у неї запахів?

Так правильно. Запах - це один із параметрів, який визначає рівень екологічної безпеки фарбуючого складу. Утворюється запах тоді, коли відбувається випаровування летких компонентів. Чим менше відчувається запах фарби, тим безпечнішою вона є.

Чи схильні до водорозчинних фарб впливу води?

Багато хто вважає, що якщо водні фарби так легко розчиняються водою, то це може відбуватися і з готовими покриттями. Це, звісно, негаразд. Коли волога випаровується з фарбуючого покриття, воно утворює стійку полімерну плівку, що надалі набирає міцність і протистоїть розведенню водою.

Фарби з водяною основою можуть по-різному протистояти воді та волозі. Найменш низький рівень водостійкості спостерігається у фарб, призначених для стельових поверхонь та сухих приміщень. Найстійкішими вважаються склади, які, крім звичайного вологого впливу, витримують інтенсивне вологе прибирання.

Але не варто забувати, що навіть стійке лакофарбове покриття не зможе витримати постійну дію води. З огляду на це поверхні, які постійно знаходяться у воді, слід покривати спеціалізованими складами. Це, звичайно, обійдеться дорожче, зате такий варіант надійніший і довговічніший.

Коли потрібно розбавляти лакофарбовий склад? І чи актуально це для ґрунтовок?

Розбавляти фарбу слід лише у випадках, перелік яких є на етикетці. Аналогічне відноситься до способу розведення і використовуваним для цього розчинникам.

Фарби, лаки, просочення та ґрунтовки потрібно розбавляти при:

  • використання фарборозпилювача та іноді валика;
  • загусання складу - спостерігається, коли матеріал довго зберігається;
  • роботі у високотемпературному середовищі - розведення складу уповільнює його висихання, яке, як відомо, прискорюється зі зростанням температури;
  • зміна фактурного рельєфу — стосується насамперед структурних матеріалів.

Скільки води можна використати для розведення водяних фарб?

Такі фарби можна розчиняти водою, обсяг якої вбирається у 10% загального обсягу складу. Для професійних фарб цей показник зростає до 20%.

Змішування фарб допустиме чи ні?

Допустимо, якщо використовується однаковий продукт, але різних кольорів. Щоб уникнути різниці в насиченості кольору покриття, яка найбільш помітна на великій площі фарбування, змішувати бажано один і той же в плані кольору склад, що знаходиться в різних банках, але в одній партії.

Чому фарба на стіні виглядає темнішою, ніж та, що знаходиться в банку?

Світло по-різному відбивається різними компонентами рідкого чи висохлого складу. Цей аспект, однак, не варто розглядати як якісну характеристику складу. Тому незалежно від того, де знаходиться фарба (на стіні або в банці), не можна судити про її колір, коли вона знаходиться у сирому вигляді.

Лакофарбові склади від відомих виробників зазвичай мають зразки баз та невеликі за обсягом пробники готових відтінків, які дозволяють попередньо перевірити колір.

Упевнитися, що колір зразка та колір складу у банку збігаються, можна шляхом створення пофарбування. Для цього кольорують пробник бази, після чого невеликою кількістю складу покривають стіну або білий негігроскопічний папір і залишають для висихання.