Медикаментозне лікування безпліддя

Лікування безпліддя строго залежить від причини, що його викликала. У багатьох випадках неможливо вилікувати хворобу, а лише допомогти парі в спробах зачати дитину, але ці зусилля, завдяки різноманітним методам, можуть бути ефективними до 40%.

Варто звернути увагу на психологічний аспект проблеми, адже безпліддя може бути причиною сильного незадоволення, депресії і, перш за все, стресу, який також негативно позначається на здатності до продовження роду. Лікування безпліддя може бути складним і тривалим процесом. Тому так важливий комплексний догляд за подружжям, адже проблема, хоча вона може бути лише з одного боку, завжди є з обох сторін. В цьому процесі може допомогти клініка репродуктивної медицини Надія.

Медикаментозне лікування безпліддя

Медикаментозне лікування у клініці Надія застосовують у жінок з діагностованими ановуляторними циклами при синдромі полікістозних яєчників, дисфункцією гіпоталамо-гіпофізарної системи або зі збереженою нормальною функцією гіпоталамо-гіпофізарно-яєчникової системи. В останньому випадку препаратом вибору є кломіфен цитрат, який зазвичай призначають протягом 4 послідовних місячних циклів — вагітність зазвичай настає в цей період.

Однак у перших двох випадках введення гонадотропінів дає сприятливий ефект (при вищезгаданих порушеннях їх недостатньо для овуляції). Обидва методи є т. зв. індукцію овуляції та, на жаль, пов’язані з підвищеним ризиком багатоплідної вагітності.

Слід пам'ятати, що гормональні порушення з боку щитовидної залози або надниркових залоз також можуть бути причиною безпліддя. Тому перед будь-якою більш широкою діагностикою жіночої фертильності слід насамперед виключити захворювання, пов'язані з цими системами — їх лікування просте і полягає в замісному введенні гормонів, а після регулювання їх роботи можна завагітніти без додаткових втручань.

Безпліддя та допоміжні репродуктивні технології

У деяких випадках фармакологічні або хірургічні методи не приносять бажаного ефекту, яким є вагітність, або просто не здатні подолати певні бар'єри, які ставить організм людини. Тоді можна запропонувати допоміжні репродуктивні методи, які базуються на більш лабораторному вимірі запліднення та включають:

  • внутрішньоматкові інсемінації,
  • запліднення in vitro, тобто in vitro,
  • екстракорпоральне запліднення донорською яйцеклітиною,
  • перенесення гамет в маткову трубу — тобто введення суміші сперматозоїдів і яйцеклітин в маткову трубу за допомогою лапароскопічних методів. При цьому методі запліднення відбувається в природному середовищі.