Чи можна розірвати шлюб в Україні під час оголошення воєнного стану та які способи розлучення під час війни

Якщо в Україні оголошено воєнний стан, то процедура розлучення може бути ускладненою. Залежно від конкретної ситуації, можуть бути введені різні обмеження на рух людей, доступ до деяких закладів та послуг, а також на пересування автомобільного транспорту.

Однак, у будь-якому випадку, процедура розлучення в Україні передбачає звернення до суду з поданням відповідної заяви. Зазвичай, для подачі заяви не потрібно зазначати підставу розлучення, але при наявності домашнього насильства чи інших негативних обставин можна вказати їх в заяві.

Якщо на момент подачі заяви діє воєнний стан, то можливо, що судові засідання можуть проводитися у спеціальних умовах або переноситися на інший термін.

Якщо ви знаходитесь в складній ситуації, пов'язаній з розлученням під час воєнного стану, рекомендується звернутися до адвоката або правозахисної організації для отримання консультації та допомоги.

Україна передбачає декілька способів розлучення, а саме:

  • Розірвання шлюбу за згодою сторін. Цей спосіб може бути найшвидшим і найменш витратним, оскільки не потребує судового засідання, але він може бути застосований тільки у разі, якщо обидві сторони згодні на розлучення та взаємно погоджуються з умовами подальших взаємовідносин.
  • Розірвання шлюбу з вини однієї зі сторін. Якщо одна зі сторін не згодна на розлучення або не може домовитися з іншою стороною про умови розлучення, то можна звернутися до суду. У разі, якщо одна зі сторін винна у порушенні шлюбних обов'язків (наприклад, домашнього насильства, зради тощо), то суд може прийняти рішення про розірвання шлюбу за її вину.
  • Розірвання шлюбу за спільною заявою сторін в суді. Якщо обидві сторони згодні на розлучення, але не можуть домовитися про умови розлучення самостійно, то вони можуть звернутися до суду із спільною заявою про розірвання шлюбу. Суд у такому випадку може прийняти рішення про розлучення та вирішити питання про подальші умови взаємовідносин.

Також важливо зазначити, що воєнний стан може вплинути на роботу судів та їх можливість розглядати певні справи. Наприклад, можуть бути зупинені робота судів у деяких регіонах, перенесені терміни розгляду справ або обмежено доступ до них. Також можуть бути змінені терміни розгляду справ та інші процесуальні правила, що пов'язані з розглядом справ.

Для того, щоб розлучення було правомірним та відповідало вимогам законодавства України, слід звернутися до кваліфікованого юриста та вирішувати всі питання, пов'язані з процедурою розлучення, з дотриманням законодавства та вимог воєнного стану. Юристи зможуть надати вам детальну консультацію щодо всіх правових аспектів розлучення та надати необхідну допомогу в поданні заяви до суду.