Ортодонт vs. стоматолог: яка різниця

Ортодонти та стоматологи допомагають пацієнтам покращити стан порожнини рота, але різними способами. Стоматологи зазвичай мають справу з зубами, яснами, нервами та щелепою, тоді як ортодонти спеціалізуються на виправленні прикусу та прямолінійності зубів.

Якщо ви думаєте, що ваш стоматолог також є ортодонтом, то плутанина зрозуміла. Адже над зубами працюють і стоматологи, і ортодонти. Вони обидва надають професійну допомогу, яка допомагає пацієнтам підтримувати здоров’я ротової порожнини, і обидва є випускниками стоматологічних шкіл. Ваш стоматолог може навіть пропонувати ортодонтичні послуги, що призводить до припущення, що він або вона є ортодонтом. Але правда в тому, що встановлення зубів або брекетів на зубах не робить лікаря ортодонтом.

Стоматологи дбають про ваше загальне здоров’я порожнини рота. Стоматологи лікують пошкоджені зуби (пломбування) і видалення пошкоджених зубів (видалення). Зазвичай вони надають такі послуги, як встановлення коронок, вінірів або кріплення для покращення зовнішнього вигляду та функції зубів, які сильно зруйновані, деформовані чи зламані. Стоматологи шукають аномалії в порожнині рота та навчають пацієнтів, як запобігти захворюванням зубів. Всі види стоматологічної допомоги доступні в клініці Арбор у Києві.

Незалежно від знань і навичок стоматологів, деякі галузі стоматології мають освітні програми за межами стоматологічної школи. Одним з таких напрямків є ортодонтія. Ось тут і приходять такі фахівці, як ортодонти. Після того, як стоматологи, які навчаються за спеціальністю, успішно завершують формальну спеціальну освіту, вони можуть використовувати назву, яка ідентифікує їхню спеціальність. «Ортодонт».

Інші відмінності

Найбільшою різницею між ортодонтом і стоматологом буде вид роботи, яку вони виконують. На деяких ділянках робота збігається. Більшість ортодонтів, однак, не свердлять каріозні порожнини та не проводять чищення, і більшість стоматологів не призначають і не надають брекети. Коли вам потрібно вирівняти зуби, ваш стоматолог зазвичай рекомендує звернутися до ортодонта. Коли вам потрібно почистити зуби, ортодонт попросить вас звернутися до стоматолога.