Лікування безпліддя у клініці Надія Одеса

При лікуванні безпліддя необхідно враховувати організм в цілому. Для багатьох пар психологічна допомога може бути корисною. Особливу увагу слід приділити боротьбі з аномальною масою тіла, залежностями, стресом і повсякденним життям. Правильне харчування, помірна фізична активність і запобігання депресії – важливі кроки, щоб зменшити труднощі завагітніти.

Послуги естетичної гінекології надаються у клініці Надія Одеса.

Про безпліддя, згідно з визначенням Всесвітньої організації охорони здоров’я, говорять, коли пара протягом принаймні року безуспішно намагається зачати дитину, незважаючи на регулярні статеві контакти та невикористання методів контрацепції. У випадку з молодими людьми справді можна дочекатися цього року, щоб почати лікування. Проте діагностику рекомендують перед тим, як почекати рік, у таких випадках:

  • жінка старше 37 років,
  • у вас є порушення згортання крові (відсутній або сильно подовжений цикл),
  • є патології матки або маткових труб або ендометріоз,
  • вже діагностовано серйозні ускладнення з боку партнера.

Визначення безпліддя також виділяє його види. Безпліддя внаслідок наявності попередньої вагітності можна розділити на первинне і вторинне. Первинне безпліддя стосується пар, які намагаються завагітніти вперше, а вторинне безпліддя стосується пар, які завагітніли (що закінчилося живонародженням, мертвонародженням або викиднем).

Лікування безпліддя - які обстеження здати жінці.

Після звернення до лікаря спочатку буде проведена детальна бесіда. Для лікаря буде важливою інформація про менструації (вік початку, тривалість циклу, регулярність, симптоми), анамнез, історія захворювань в родині, спосіб життя або кількість статевих партнерів. На цій основі надається інформація про можливі порушення менструального циклу або інші причини жіночого безпліддя, включаючи аномальну масу тіла, надмірну або занадто низьку фізичну активність, стрес, наявність різних захворювань (наприклад, діабету, целіакії, захворювань щитовидної залози) або тривалого прийому ліків.

Далі будуть проведені аналізи на гормони, оцінка концентрації прогестерону в середині лютеїнової фази, стандартний гінекологічний огляд і візуалізація (наприклад, УЗД, лапароскопія). Це дає можливість оцінити вироблення жіночих статевих гормонів, а також оцінити структуру статевих органів і виявити аномальні зміни або закупорки. Також можуть бути проведені тести на наявність антитіл, які руйнують сперматозоїди у піхві. Цей розлад може виникнути у жінок з аутоімунними захворюваннями.

Медикаментозне лікування безпліддя

Лікування безпліддя за допомогою фармакотерапії може включати як індукцію самої овуляції, так і гормональну заміну з метою компенсації ендокринних розладів.

Для фармакологічної індукції овуляції найчастіше використовують кломіфен цитрат або гонадотропіни. Перед запровадженням цього виду лікування рекомендується нормалізувати масу тіла (як у жінок з недостатньою, так і у жінок з надмірною вагою).

Деякі причини у чоловіків (гіпогонадотропний гіпогонадизм) і жінок (наприклад, дисгенезія яєчників) вимагають доповнення відповідними статевими гормонами. Доречним буде також медикаментозне та дієтичне лікування супутніх захворювань, таких як захворювання щитовидної залози та діабет. Приведення свого здоров’я в рівновагу може допомогти покращити фертильність.