Домашні способи прочищення каналізаційних труб

Більшості з нас час від часу доводиться боротися із забитою раковиною, зливом ванни чи унітазу. Часто, перш ніж зважитися на допомогу професіоналів, які надають професійну послугу з прочищення труб, ми вирішуємо самостійно вирішити проблему із засміченою каналізаційною системою.

У багатьох випадках самостійного прочищення труб може бути достатньо, щоб усунути засмічення в каналізаційній системі. Виклик аварійної служби каналізації буде крайнім заходом і рішення про цей крок буде прийнято, коли домашні методи не спрацюють. На сайті Link.ua ви знайдете значно більше детальної інформації.

Які це способи? Ви можете прочитати нижче - ми представляємо найпопулярніші способи прочистити труби в засміченій побутовій каналізації.

Що викликає засмічення каналізації?

Основними причинами засмічення каналізаційної системи є або її неправильне виконання, або неправильна експлуатація та відсутність обслуговування.

Правильне проєктування та виконання каналізаційної системи - це в першу чергу правильний діаметр труб, ухили та матеріали. Останній аспект є найменш поширеною помилкою в новому будівництві, оскільки зазвичай використовується гладкий пластик, стійкий до хімікатів і вапняного нальоту. Набагато частіше можна зустріти помилки, пов'язані з використанням занадто малого діаметра труб, а також занадто малих ухилів (або їх відсутності).

Якщо система каналізації була зроблена правильно, вона не повинна проявляти надмірної схильності до засмічення. Блокування, які тоді виникають, як правило, є справою експлуатації. Зазвичай вони викликані накопиченням залишків їжі, волосся, піску, нерозчинних тканин та інших подібних матеріалів у трубах.

Прочищення забитих труб - найкращі домашні засоби

У разі засмічення дренажу варто діагностувати джерело проблеми, перш ніж приступати до її вирішення.

Чистка сифонів

Не потрібно буде чистити раковину, умивальник або ванну, якщо забився тільки сифон. У нових установках сифон дуже легко відкрутити, а потім очистити його під струменем води від забруднень, що залишилися в ньому. Якщо проблема не зникне, знадобляться інші методи лікування.

Оцет і сода

Одним із старих домашніх засобів, відомих протягом тривалого часу, є використання харчової соди та спиртового оцту. Неповний стакан соди заливають таким же стаканом оцту, і після цієї операції злив щільно закривають пробкою. Приблизно через 30 хвилин змийте великою кількістю гарячої води. Реакція, яка потім відбудеться, розчинить багато речовин, що залишилися в трубах, хоча вона може не впоратися з серйозними засміченнями. УВАГА: при чищенні содою та оцтом будьте обережні - пари, які можуть викликати подразнення.

Сантехнічний плунжер

Коли проблема криється глибше, ми повинні шукати інше, але таке ж просте рішення. Ефективне проштовхування засмічення унітаза або іншого типу зливу здійснюється за допомогою відповідного пушера, який легко можна придбати в будь-якому магазині господарських товарів. У багатьох випадках необхідно зняти унітаз, щоб ефективно прочистити каналізаційну систему.