LMS – що це таке і яка її роль в електронному навчанні

Електронне навчання впроваджується як у великих корпораціях, які виділяють значні кошти на процеси навчання, так і в невеликих компаніях, які використовують Інтернет або інші електронні засоби масової інформації для підтримки спілкування та контактів для обміну знаннями. SkillzRun – перша українська LMS, яка дозволяє створити власний мобільний застосунок для всіх бажаючих: учнів, співробітників та клієнтів.

Крім основного змісту, електронні навчальні курси містять низку мультимедійних та інтерактивних елементів, які покликані підвищити ефективність використання електронного навчання. На ринку існує низка інструментів, призначених для створення інтерактивного мультимедійного навчання, яке залучає учасників до навчального процесу.

Найпростішим способом комплексно організувати дистанційне навчання є використання освітніх платформ. Найдоцільнішим інструментом для проведення дистанційних занять є т. зв платформи LMS. Це онлайн-системи, які дозволяють обмінюватися навчальними матеріалами (в тому числі інтерактивними), керувати учасниками та аналізувати результати електронного навчання. Платформа LMS – це інструмент, який дозволяє комплексно керувати дистанційним освітнім процесом.

Серед систем створення електронного навчання можна виділити наступні класи:

  • LMS – система управління навчанням,
  • LCMS – система управління контентом навчання,
  • LCS – система управління синхронними комунікаціями.

Усі три системи доступні в багатьох формах і часто називаються навчальними платформами.

LMS – що це?

LMS (Learning Management System) — це система управління навчанням, яка:

  • дозволяє створювати профілі учасників,
  • полегшує аналіз прогресу,
  • допомагає в управлінні навчальними матеріалами та обслуговуванні учасників (розраховує гонорари, інформує про заборгованість тощо),
  • дозволяє адмініструвати та звітувати.

Платформа LMS надає окремим студентам доступ до різноманітних джерел навчання, адмініструє навчальні програми та пропонує можливості для розвитку людських ресурсів. Система LMS може вимагати від учня після завершення курсу пройти перевірку шляхом тестування набутих знань, підготувати звіт про результати навчання та запропонувати наступний етап(и) навчання. Це дозволяє організовувати віртуальні онлайн-класи та курси, які проводять викладачі/інструктори.

З точки зору кінцевого користувача, LMS забезпечує ефективний спосіб відстеження індивідуальних навичок і компетенцій, прості методи визначення місця проведення навчальних заходів і реєстрації на курси.