Платформні ваги застосовуються скрізь, де необхідно виміряти масу предметів, розміщених безпосередньо на платформі ваг. Це ваги, які зазвичай використовуються на складах, тому їх часто називають складськими вагами. Платформні складські ваги завдяки своїй функціональності можуть використовуватися як в умовах роботи розподільчого центру, так і складу сировини, що працює у виробничому цеху.
Альтернативою платформним вагам є палетні ваги. Палетні ваги - це пристрій, призначений для зважування товарів, розміщених на піддонах. Більшість палетних ваг призначені для роботи з європіддонами та їх замінниками.
Як побудовані платформні ваги?
Ваги платформні характеризуються відносно простою конструкцією. Платформа спирається на тензодатчики сили, кількість яких залежить від конструкції платформи, яка характеризується малою висотою. Завдяки цьому зважену сировину або товари не потрібно піднімати на значну висоту. Ваги можуть бути оснащені пандусами або вбудованими в поверхню. Платформені ваги, оснащені пандусами, особливо корисні там, де об’єкт вимірювання транспортується за допомогою різних типів ручних візків. Пандуси полегшують транспортування зваженої сировини/товару без необхідності розвантажувати візок, що значно прискорює та полегшує процес вимірювання.
Конструкція палетних ваг відрізняється від платформного варіанту, що дозволяє зважувати вантаж на палетах, розміщених на вагах, ручним візком.
Як вибрати найкращі платформні ваги для ваших потреб?
Перш ніж визначитися з будь-яким рішенням, перш ніж придбати мостові ваги, варто відповісти на кілька запитань, які дозволять вам вибрати правильний пристрій, економічно виправданий і адаптований до ваших потреб.
Де ми будемо використовувати шкалу?
Сталеві ваги з порошковим покриттям підходять для використання в сухих закритих приміщеннях або виробничих цехах.
Ваги з нержавіючої сталі - вони дорожчі, але застосування їх значно ширше. Ваги можна розміщувати на відкритому повітрі та використовувати особливо в харчовій промисловості, де пред'являються високі вимоги до гігієни для використовуваних пристроїв, або в хімічній промисловості, де потрібна висока стійкість до агресивних хімічних речовин.
Скільки місця у нас є для встановлення ваги?
Залежно від місця та способу організації, спілкування та роботи на підприємстві, ми можемо вибрати платформні ваги, які розміщуються безпосередньо на підлозі, ваги, встановлені в ніші врівень з підлогою, або привідні ваги з дуже низькою платформою. Незалежно від вибору, не забувайте належним чином захистити зону зважування від випадкового пошкодження, наприклад, у результаті ударів об ваги технічними пристроями, які значно перевищують максимальну потужність ваг.
Яка потужність і точність ваг нам потрібна?
Розглядаючи вибір відповідної ємності для наших ваг, ми також повинні відповісти, яка точність ваг нам потрібна. Вони міцно пов'язані один з одним. Загалом діє правило: чим більша вантажопідйомність ваги, тим менш точні будуть ваги. Наприклад, повірені складські ваги ємністю 300 кг покажуть масу з точністю до 100 г, а ваги ємністю 600 кг – з точністю до 200 г. Отже, якщо у нас є продукти з дуже різною вагою для зважування, варто розглянути можливість придбання дводіапазонних ваг. Вигідні у фінансовому відношенні дводіапазонні ваги дозволяють зважувати різні товари з двома точністю на одній вазі. Наприклад, ваги ємністю 600/1200 кг дозволять мені зважувати товари вагою до 600 кг з точністю до 200 г, а вагою більше 600 кг з точністю до 500 г. При виборі вантажопідйомності ваг слід також пам'ятати про вагу додаткової тари, піддонів, контейнерів та інших технічних пристроїв, які будуть зважуватися разом з товаром.