Звіробій

Звіробій відомий медицині з давніх часів. Його дуже легко отримати з наших лугів, його також можна посадити в саду, якщо можливо, пересадивши з природного середовища. Для цього її потрібно було б вирвати разом із кореневою грудкою. Це багаторічна рослина, виростає досить високо, близько 60 см. Звіробій часто називають звіробоєм, тому що він цвіте приблизно з середини червня. Збирають його до цвітіння, тому він буде різним, може бути до кінця липня або навіть серпня. Якщо ми вирішили заготовити про запас, то збирати трави потрібно від молодика до повного місяця (мається на увазі фази місяця), до полудня і в сухі дні. Зріжте квітучі верхівки, висушіть їх тонкими шарами на повітрі при температурі не вище 35 градусів С. Щоб вони добре зберігалися, тримайте їх подалі від світла.

Завдяки вмісту багатьох цінних сполук, таких як гіперицин, флавоноїди, ефірні олії, каротиноїди, вітамін С та багато інших. Особливо варто відзначити в цій траві гіперицин, який робить звіробій ефективним засобом для лікування депресії, раку, шкірних, вірусних і бактеріальних захворювань, а також допомагає при лікуванні алкоголізму (було помітили, що екстракт звіробою значно знижує всмоктування алкоголю з шлунково-кишкового тракту). Ця сполука рідко зустрічається в інших рослинах. Щоб скористатися цілющим ефектом гіперицину, найкраще підійдуть спиртові настоянки, оскільки ця сполука не розчиняється у воді.

Деревій

Однією з його найважливіших здібностей, відомих століттями, є здатність зупиняти кров. Гальмує внутрішні кровотечі шлунково-кишкового тракту.

Список показань до застосування деревію дійсно великий - він має спазмолітичну, протизапальну, глистогону, вітрогонну властивість, має жовчогінні властивості, покращує обмін речовин, стимулює роботу шлунка, покращує обмін речовин, розблоковує сечовивідні шляхи та запобігає утворенню каменів у нирках.

Він незамінний при таких жіночих недугах, як:

  • нерегулярний менструальний цикл,
  • біль у животі,
  • запалення піхви,
  • виділення з піхви,
  • тривожні симптоми менопаузи,
  • запалення матки і яєчників.

Також деревій має омолоджуючий і відбілюючий ефект, тому його використовують у виробництві косметики для зрілої шкіри - він зменшує зморшки і пори.

Кульбаба

Кульбаба - це неймовірне багатство різноманітних сполук і біологічно активних речовин.

Містить гіркоти, фітостерини, флавоноїди, каротиноїди, кумарини, мінеральні солі, вітамін С, амінокислоти, білки, жирні кислоти та ферменти. Квітки кульбаби містять лецитин.

Кожна частина кульбаби матиме різні лікувальні властивості та використовуватиметься для різних цілей. Корінь займає перше місце, коли йдеться про підтримку захворювань печінки та лікування жовтяниці. У квітках кульбаби міститься багато лецитину, який також ефективний при захворюваннях печінки. Листя мають сечогінні властивості, які допомагають організму позбутися зайвої води. Молоде листя придатне для салатів як джерело провітаміну А. Але найменше оздоровчих властивостей у листя.

Цікавить більше? Заходь на dutuna.in.ua.